Zaczęło się 8 czerwca, sobota – Myślenice stały się areną startu IX edycji międzynarodowego turnieju Salt Mine Cup 2024. Zawody te gromadzą na swoim podwórku przyszłe gwiazdy futbolu, zarówno chłopców, jak i dziewczynki, z Polski i zagranicy. Zarabie, znanym kompleksie sportowym w Myślenicach, jest miejscem, gdzie toczą się zacięte mecze. Natomiast finałowy etap tego wyjątkowego wydarzenia zaplanowany jest w Wieliczce, w niedzielę 9 czerwca.

Turniej skupia młodziutkich piłkarzy i piłkarki urodzone w 2013 roku, którzy przybyli do Myślenic z różnych partii globu. Chcą spróbować swoich sił w IX edycji międzynarodowego turnieju Salt Mine Cup 2024. Gospodarzem tej imprezy jest Fundacja Mali Mistrzowie, a za partnera współpracuje z Powiatem Wielickim. Turniej ten ma rangę nie tylko dla młodych zawodników, jako próba ich umiejętności, ale również stanowi atrakcję dla wszystkich miłośników futbolu.

Mecze eliminacyjne do tej prestiżowej imprezy piłkarskiej rozpoczęły się już w poprzednim roku jesienią. Teraz nadszedł czas na decydujące starcie najlepszych z najlepszych. Pojedynki odbywają się na sztucznym boisku w myślenickim Zarabiu, a finałowy dzwonek zabrzmi w Wieliczce, gdzie na boisku spotkać się mają drużyny, które przeszły przez sito eliminacji.