W mieście Wieliczka powstało nowe miejsce do zabawy dla dzieci. Wybudowany na skwerze obok Tężni Solankowej wodny plac zabaw to świetna propozycja dla najmłodszych, którym z pewnością dostarczy niezapomnianych wrażeń.

Plan budowy wodnego placu zabaw w pobliżu słynnej Kopalni Soli Wieliczka zapoczątkowano już w ubiegłym roku. Pomysł na tematyczny park doświadczeń z elementami placu zabaw zrealizowała firma „Star-Kop” Stal Sp. z o.o., która wygrała przetarg na realizację tej inwestycji.

Miejsce do zabawy umiejscowione jest tuż przy tężni, na zielonej przestrzeni między warzelnią a parkingiem, gdzie wcześniej często organizowane były różnorodne festyny. Projekt ten zawiera liczne odniesienia do kopalni soli, takie jak imitacje solnych skał, kierat konny czy koło wodne nawiązujące do kopalnianego pater noster – starożytnego urządzenia pompującego wodę z wyrobisk.

Założenie nowego placu zabaw podzielono na trzy strefy: wodną, tradycyjną i wypoczynkową. Przedstawiciel Kopalni podkreśla, że plac został zaprojektowany tak, aby dzieci miały możliwość nie tylko bawić się na nim, ale również zdobywać cenną wiedzę.

Dodatkowo, nowo otwarty plac zabaw ma pełnić rolę dodatkowej atrakcji dla małych turystów odwiedzających kopalnię soli w Wieliczce.