W ostatnich dniach, siostry Natalia i Hanna Grześ, związane aktualnie lub w przeszłości z Jeleniogórskim Klubem Oyama Karate, dały prawdziwy popis swoich umiejętności. Wyróżniając się na tle innych zawodników, obie sprostały oczekiwaniom i odniosły znakomite sukcesy. Co ciekawe, ich triumfy przypadły na Dzień Dziecka, 1 czerwca.

Hanna Grześ, reprezentując barwy Jeleniogórskiego Klubu Oyama Karate, okazała się niepokonana podczas II Mistrzostw Europy IKO Nakamura, które odbywały się w Białymstoku. Zdobyła najcenniejsze trofeum – złoty medal. Mistrzostwa zebrały znaczne grono uczestników – ponad 500 sportowców z blisko 100 klubów pochodzących z 10 różnych krajów skupiło się na tym wydarzeniu.

Natalia Grześ także miała powody do radości. Obecnie studiująca we Wrocławiu i już reprezentująca Ichiban Dojo, podczas 51. Mistrzostw Polski Kyokushin PZK w Wieliczce, mogła cieszyć się z brązowego medalu. Ten sukces umocnił jej pozycję jako jednej z najlepszych zawodniczek w kraju.

– Duma i serdeczne gratulacje! – z entuzjazmem wyraża swoje emocje trener Jeleniogórskiego Klubu Oyama Karate, Rafał Majda. Z pewnością o siostrach Grześ będziemy jeszcze nie raz słyszeć w kontekście kolejnych sportowych sukcesów.