W ostatnią sobotę, w historycznym mieście Wieliczka, odbył się turniej walki K1 – Battle of Warriors. W prestiżowym wydarzeniu wzięło udział trzech reprezentantów Tarnobrzeskiego Klubu Kyokushin Karate, którzy wystąpili w kategorii ciężkiej.

Pierwszym z nich był Bartosz Korczak, rywalizujący w grupie +91 kg Senior. Zawodnik ten popisał się pewnym zwycięstwem, kontrolując cały przebieg pojedynku i zdobywając punkty w obu rundach walki. Drugim triumfatorem ze stajni tarnobrzeskiej był Adrian Róg, również biorący udział w kategorii +91 kg Senior. Róg nie dał szans swojemu przeciwnikowi, dominując od początku do końca i skutecznie licząc rywala zarówno w pierwszej, jak i drugiej rundzie.

Niestety, nie wszystkim tarnobrzeskim karatekom udało się wyjść z ringu jako zwycięzcy. Mimo pełnego zaangażowania i walki do końca, Konrad Dul startujący w kategorii +81 kg Junior musiał uznać wyższość przeciwnika. Pomimo dwóch liczeń oraz straty pierwszej rundy, zawodnik nie poddał się i w drugiej rundzie zaczął odrabiać straty. Niestety, to nie wystarczyło, aby przełamać bieg walki i przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę.

Na przygotowanie tarnobrzeskich karateków do turnieju, pod okiem sensei Dawida Kipera i Mirosława Korczaka, poświęcono wiele godzin ciężkiej pracy i treningów. Ich wkład jest nieoceniony dla sukcesu zawodników na arenie międzynarodowej.