W niedzielne popołudnie 10 grudnia, urokliwe miasto Wieliczka, szczególnie znane z jego Solnego Miasta przy ulicy Tadeusza Kościuszki 15, rozświetli się świątecznym nastrojem za sprawą organizowanego tam Jarmarku Świątecznego. Wszystkich chętnych do uczczenia magii świąt zaprasza prezes Solnego Miasta, Łukasz Sadkiewicz. Rozpoczęcie planowane jest na godzinę 11:00 rano, a zakończenie przewidziane jest na godzinę 17:00.

Każdy, kto odwiedzi Jarmark Świąteczny w Solnym Mieście, będzie miał okazję podziwiać stoiska pełne świątecznych ozdób, artystycznego rękodzieła oraz smakowitych ciast i słodyczy. Nie zabraknie również miodów, zestawów prezentowych czy choinek. Ale to jeszcze nie wszystko – goście będą mogli cieszyć się wieloma występami artystycznymi.

Na scenie zaprezentują się uczniowie oraz pedagodzy z Zespołu Szkół Muzycznych w Wieliczce. Nie zabraknie też pokazów tańca towarzyskiego – zaprezentuje się szkoła Just Dance. Również najmłodsi będą mieli swoje pięć minut – wystąpią grupy z Przedszkola nr 5 w Wieliczce oraz z Przedszkoli Samorządowych w Strumianach i Mietniowie. Na koniec, dla miłośników rytmu, odbędzie się pokaz taneczny Zumba.