Jesteś pierwszy raz w Wieliczce i masz ochotę na smaczne jedzenie? Poniżej znajdziesz miejsca, do których warto się udać w tym celu.

Restauracje w Wieliczce

Restauracja Karczma Górnicza – znajduje się 125 metrów pod ziemią, w komorze Witolda Budryka. Jej oferta skierowana jest głównie do zwiedzających kopalnię soli w Wieliczce tzw. trasą górniczą. Po długim spacerze warto posilić się w karczmie.

Sztolnia – zlokalizowana przy ul. Zamkowej 5. To dość nowy punkt na mapie kulinarnej Wieliczki ale posiada już wierne grono fanów. W weekendy warto zarezerwować stolik, bo przed wejściem ustawiają się kolejki. W karcie dań znajdziemy przemyślane pozycje, które zadowolą zarówno wyszukane jak i swojskie podniebienie. Dostępne są również dania dla dzieci. Można zauważyć dobry stosunek jakości do ceny.

Słodko czy Słono – restauracja zlokalizowana na ul. Powstania Warszawskiego 12, czyli w centrum Wieliczki. Niedaleko znajduje się skwer z fontanną i szyb górniczy Regis. Warto zapoznać się z ofertą burgerów i gofrów.

Warzelnia Smaków – restauracja na ul. Daniłowicza 13, zaraz obok szybu Daniłowicza. Często odwiedzana przez turystów zwiedzających kopalnię soli. Ponadto na jej korzyść przemawiają długie godziny otwarcia i ciekawy wystrój.

Magnum Sal – restauracja zlokalizowana zaraz obok dworca kolejowego i kopalni, przy ul. Dembowskiego 5. Poza daniami kuchni polskiej oferuje również dania orientalne. W środku jest dużo miejsca oraz parking.

Beztroski Pomidor Włoski – to idealne miejsce dla miłośników kuchni włoskiej, z dobrą pizzą i prawdziwie rodzinną atmosferą. Restauracja znajduje się na obrzeżach Wieliczki, na ul. Dobczyckiej 130, wskazany dojazd samochodem.

Karczma Pod Wielką Solą – zlokalizowana przy ul. Grunwaldzkiej 46. Tradycyjna, drewniana karczma z daniami kuchni polskiej, ponadto nawiązuje do kuchni żupnej

Zajadalnia – kameralna restauracja znajdująca się przy ul. Stefana Batorego 9. Można tutaj zjeść bardzo smaczny obiad w korzystnej cenie.

Coś na słodko

Cafe Pistacja – mała kawiarnia położona na ul. Ks. Goliana 1, blisko centrum. Dlatego warto wejść na kawę i lody z dodatkiem soli wielickiej.

Pierogarnia „Dzień Dobry” – niezwykle popularne miejsce przy Rynku Górnym 1. Jak sama nazwa wskazuje, podają pierogi na słodko i na słono. Warto zwrócić uwagę, że są przygotowywane na miejscu oraz nie trzeba długo czekać na danie.