Mieszkaniec Wieliczki był w trakcie prac budowlanych na terenie swojej działki, gdy jego oczom ukazało się przerażające znalezisko. Na prywatnej posesji ujawniono około 700 sztuk amunicji. Nie była to amunicja współczesna, a pochodząca z czasów II Wojny Światowej. Mężczyzna wezwał policję.

Szukasz odpowiedniej działki w Wieliczce na sprzedaż, która odpowiadałaby Twoim potrzebom? Najwięcej aktualnych ogłoszeń bez pośredników znajdziesz na Adresowo.pl.

Niebezpieczna amunicja zutylizowana przez oddział saperów

25 kwietnia o godzinie 16:30 na komisariat policji w Wieliczce wpłynęło zgłoszenie. Zaniepokojony mieszkaniec miasta zadzwonił na policję, a funkcjonariusze szybko zjawili się na terenie jego posesji. Na przyjazd saperów trzeba było poczekać do następnego dnia. Policjanci zabezpieczyli amunicję pochodzącą z czasów II Wojny Światowej. Saperzy zajęli się amunicją 26 kwietnia z samego rana. Łącznie zabezpieczono ponad 700 sztuk starej amunicji, która tworzyła realne zagrożenie. Jako że amunicji było naprawdę dużo, akcja saperów trwała wiele godzin. Po godzinie 13:00 działka była już całkowicie oczyszczona z niebezpiecznych pozostałości po wojnie. To nie pierwszy przypadek, gdy na terenie miasta znajdowane są niewybuchy. Warto pamiętać, że w przypadku niebezpiecznego znaleziska należy oddalić się na bezpieczną odległość i wezwać policję.