W Parku św. Kingi w mieście Wieliczka, lipiec i sierpień to miesiące, które upłyną pod znakiem muzycznych wystąpień wyjątkowego zespołu – Reprezentacyjnej Orkiestry Dętej Kopalni Soli „Wieliczka”. Wszystkich entuzjastów dźwięków wydobywających się z instrumentów dętych serdecznie zapraszamy na cykl koncertów plenerowych. Pierwsze spotkanie odbędzie się już 6 lipca, a następne będą miały miejsce co sobotę o godzinie 11:00 w malowniczej altanie parkowej położonej przy Szybie Daniłowicza.

Koncerty na świeżym powietrzu to powrót do tradycji, której początki sięgają prawie dwóch wieków wstecz. W tym czasie muzykanci z górniczej orkiestry umilali czas turystom odwiedzającym kopalnię oraz osobom korzystającym ze spacerów po Parku św. Kingi. Tę piękną tradycję postanowiono przywrócić kilka lat temu, co umożliwia ponowne doświadczenie koncertów na żywo otoczonych zielenią parku.

Wszystkie sobotnie poranki podczas trwania cyklu koncertów będą wypełnione dźwiękami utworów znajdujących się w repertuarze górniczej orkiestry. Wśród granych kompozycji znajdą się nie tylko marsze, ale także popularne melodie filmowe oraz przeboje muzyki rozrywkowej. Serdecznie zapraszamy do udziału w tych wydarzeniach zarówno mieszkańców Wieliczki i Krakowa, jak i turystów odwiedzających te miasta.