W poniedziałkowy dzień zostało zorganizowane uroczyste otwarcie i przekazanie do użytku nowo zbudowanej strażnicy Państwowej Straży Pożarnej na terenie Wieliczki. Jest to już kolejny obiekt tej instytucji w tym mieście.

Architektura budynku zdecydowanie go wyróżnia – konstrukcja została podzielona na dwa główne segmenty. W jednym z nich znajdują się garaże, pomieszczenia warsztatowe, stacja obsługi sprzętu ochronnego dla układu oddechowego oraz miejsce przeznaczone do mycia pojazdów i sprzętu. Drugi segment budynku przeznaczony jest natomiast na cele biurowe, miejsca przeznaczone do odpoczynku i regeneracji sił pracowników, pokoje szkoleniowe, a także na ściankę wspinaczkową oraz siłownię. Dodatkowo, nie mogło oczywiście zabraknąć specjalnej sali edukacyjnej, przygotowanej z myślą o najmłodszych, czyli dzieciach i młodzieży.

Całość realizacji inwestycji niewątpliwie ma charakter proekologiczny. Na dachu budynku zamontowano panele fotowoltaiczne, które mają za zadanie wytwarzanie energii ze słońca. Dodatkowo, pod terenem przeznaczonym do manewrów pojazdami straży pożarnej, zaprojektowano specjalny zbiornik, który ma na celu gromadzenie wody opadowej.