Do astronomicznej zimy zostało jeszcze kilka dni, jednak pogoda za oknem jest już w 100% zimowa. Dla wielu Polaków tegoroczna zima będzie wyjątkowo ciężka z powodu wysokich rachunków. Są również i tacy, którzy kosztami ogrzewania się nie przejmują, ponieważ nie mają gdzie mieszkać. Tragiczny los osób bezdomnych nie jest obojętny pracownikom Ośrodka Pomocy Społecznej. Patrol pomocowy wyruszył już na ulice miasta.

Gorąca herbata, kanapki i koce — patrol pomocowy wspiera osoby w kryzysie

Długa zima w Polsce to szczególnie ciężki czas dla osób w kryzysie bezdomności. Właśnie do takich osób swoją pomoc kieruje specjalny patrol pomocowy. To pracownicy Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, którzy przygotowują dla bezdomnych kanapki i gorące napoje, by nieco wspomóc ich w tym niezwykle trudnym okresie. Pracownikom OPS towarzyszą strażnicy miejscy, regularnie patrolujący okolice miasta.

Warto wspomnieć, że obecnie każdy z nas może wesprzeć osoby bezdomne. Wielicki OPS prowadzi zbiórkę ciepłej odzieży, koców i śpiworów, czyli wszystkich przedmiotów, które mogą poprawić komfort życia osób w kryzysie bezdomności.