XIV edycja Dni Osiedla Kryszkowice odbędą się w Wieliczce na ul. Kryszkowicka 5c. Wydarzenie będzie trwało dwa dni, w których czasie planowane jest wiele różnorodnych atrakcji. Imprezą towarzyszącą będzie, także już 14. edycja, Biegów Krzyszkowickich. Zobacz, jakie atrakcje czekają na uczestników festynu. 

Co będzie się działo w sobotę podczas tegorocznej edycji Dni Osiedla Kryszkowice?

Obchody zaczną się od zawodów biegowych, które odbędą się już 4 września o godz. 10:00. Zapisać się na zawody będzie można w dniu startu w Domu Ludowym od godziny 9 rano. Udział jest bezpłatny, jednak niepełnoletni potrzebują zgody rodzica na wzięcie udziału w biegach. To oczywiście nie koniec atrakcji na sobotę.

Równocześnie ze startem biegaczy rozpocznie się Mediateka w Bibliotece Miejskiej w Wieliczce. Będą tam organizowane różnorodne warsztaty (robotyka, artystyczne) i zajęcia dla dzieci (czytanie, kolorowanie, zabawy z piaskiem kinetycznym). Odbędzie się również akcja „Wymień się książka”. W zajęciach bibliotecznych będzie można wziąć udział do godziny 12:00. Natomiast już o godzinie 12:30 nastąpi wręczenie nagród zawodnikom biegów. 

Ostatnia atrakcja na sobotę to impreza biesiadna przy grillu i dobre muzyce. Bawić się na niej będzie można od godz. 17:00 do 24:00.

Jakie atrakcje zaplanowano na niedzielę?

Niedziela 5 września rozpocznie się o godz. 11:00 dziękczynną Mszą Świętą w kościele św. Pawła Apostoła. Na godz. 12:00 teatr wielicki zaplanował spektakl dla dzieci pt. „Ukryte Bogactwo”, a zaraz po nim odbędą się pokazy Karate wielickiego klubu, pokazy strażackie i w międzyczasie konsultacje dotyczące dofinansowań termomodernizacji. Od godziny 16:00 na scenie różni wykonawcy zaprezentują mieszkańcom swoje talenty — kapela Mietniowiacy i „Burlesque Musical Show”