Mieszkaniec gminy Biskupice, leżącej w powiecie wielickim, około 30 kilometrów od Krakowa, padł ofiarą brutalnego ataku. Dwaj agresorzy z sąsiedniej gminy Wieliczka wtargnęli do jego domu. W czasie napaści użyli gazu pieprzowego, a także zaatakowali go metalową rurką. Wszystko to stało się na oczach młodej 25-letniej kobiety, której jeden z napastników groził nożem. Sprawcy długo ukrywali się przed wymiarem sprawiedliwości, jednak ostatecznie 5 stycznia zgłosili się na komisariat w Gdowie, mając przy sobie swojego adwokata. Teraz mogą spodziewać się kary do 3 lat pozbawienia wolności.

Wszystko rozegrało się rok temu, dokładnie 31 stycznia 2023 roku. Informacja o incydencie dotarła do Komisariatu Policji w Gdowie o godzinie 5.20. Policjanci natychmiast udali się do zgłoszonej miejscowości w gminie Biskupice, aby zbadać sytuację i udzielić pomocy poszkodowanemu mężczyźnie.

Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie podaje, że według zeznań zgłaszającej, tuż po godzinie 5 do jej domu przybyło dwóch mężczyzn, których znała. Chcąc na siłę dostać się do środka, wtargnęli do mieszkania. Następnie jeden z nich rozpylił gaz pieprzowy, a drugi kilkukrotnie zaatakował jej partnera metalową rurką. Kiedy kobieta próbowała interweniować, jeden z napastników groził jej nożem.