Podczas zakończenia prywatnej imprezy w jednej z nieruchomości w gminie Wieliczka, do której przybyło blisko 10 gości, wydarzyło się zaskakujące i niebezpieczne zdarzenie. Mężczyzna, uzbrojony w broń palną, pojawił się na miejscu i skierował lufę w stronę gospodarza uroczystości. Zanim ktokolwiek zdążył zareagować, strzały padły. Napastnik po ataku natychmiast zbiegł, lecz dzięki szybkiej reakcji służb porządkowych, został szybko namierzony i aresztowany. Wyjaśnienie motywu przestępstwa okazało się równie zaskakujące – sprawca był zazdrosny o jedną z uczestniczek imprezy.

Dramatyczne wydarzenie rozegrało się w nocy pomiędzy 29 a 30 grudnia 2023 roku. Około trzeciej nad ranem, gdy impreza dobiegła końca i część gości opuszczała miejsce zdarzenia, na scenę wkroczył nieznajomy mężczyzna. Bez ostrzeżenia oddał kilka strzałów w kierunku 23-letniego gospodarza uroczystości. Jeszcze tego samego dnia, po zakończeniu intensywnych działań operacyjnych, sprawca został zatrzymany przez policję. Został mu postawiony zarzut narażenia innej osoby na ryzyko utraty życia lub zdrowia. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do trzech lat pozbawienia wolności – powiadomiły służby ścigania.

– W nocy otrzymaliśmy zgłoszenie o 23-letnim mężczyźnie rannym prawdopodobnie przez strzał z broni pneumatycznej, która miota metalowe kule za pomocą sprężonego powietrza – relacjonuje Anna Zięcik, rzeczniczka prasowa Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.