Na własnym terenie drużyna UJ-CM Solna Wieliczka nie zdołała sprostać Eco Harpoon LOS Nowy Dwór Mazowiecki. W niedzielę, 26 listopada, doszło do rywalizacji między tymi zespołami w I lidze siatkarek. Niestety, gospodyniom nie udało się zapunktować.

Obecny sezon nie jest dla wieliczanek szczęśliwy. Po dziewięciu rozegranych meczach ich dorobek punktowy jest na tyle niski, że zajmują ostatnie miejsce w tabeli. Co gorsza, nie udało im się odnieść żadnego zwycięstwa (uzyskały jedynie punkt za przegraną po tie-breaku). Spotkanie z drużyną Eco Harpoon LOS Nowy Dwór Mazowiecki było dla nich kolejnym wyzwaniem, jednak przeciwniczki okazały się bezlitosne i pokonały Solnę Wieliczkę w trzech setach.

W pierwszym secie wieliczanki prowadziły 10:7, jednak straciły następnie aż 15 punktów. Mimo takiego ciosu siatkarki Solnej nie poddały się i w drugim secie długo utrzymywały korzystny wynik (15:12, 20:18). Niestety, od stanu 21:20 dla zespołu z Nowego Dworu Mazowieckiego rozpoczęła się kolejna passa zwycięstw, kończąc set na swoją korzyść.

Trzeci set rozpoczął się od prowadzenia gości, jednak szybko przewaga przechodziła na stronę wieliczanek (13:10). Mimo to, drużyna gości zapunktowała 8 razy z rzędu, co okazało się kluczowe dla całego meczu. Wieliczanki dały z siebie wszystko, zbliżając się na 21:22, jednak nie udało im się odwrócić losów spotkania.

Najlepszą zawodniczką Solnej Wieliczki okazała się Karolina Feliks, która zdobyła najwięcej punktów dla swojego zespołu (10). Natomiast w szeregach gości najbardziej wyróżniała się Katarzyna Kowalczyk, która zdobyła aż 19 punktów.