Przypuszczalny początek procesu, który miał zająć się sprawą członków byłego zarządu Wisły Kraków, został opóźniony. Głównym powodem tego jest brak jednego z wymaganych wyroków dotyczących jednego z oskarżonych. W rezultacie, planowane na koniec stycznia rozpoczęcie rozprawy nie odbędzie się.

Chociaż śledztwo w tej sprawie oficjalnie rozpoczęło się pod koniec grudnia 2018 roku, do tej pory nie doszło do jego zakończenia przed sądem. Na koniec 2022 roku Prokuratura Regionalna w Poznaniu złożyła akt oskarżenia przeciwko byłej prezes Wisły Kraków, Marzeni S.-C., oraz byłym wiceprezesom – Damianowi D., i Robertowi Sz., do krakowskiego sądu. Oskarżeni zostali również 84-letni Tadeusz Cz., którego problemy zdrowotne datują się od 2019 roku, a także Daniel G., Manuel J. i Anna M.-Z. – małżonka jednej z głównych postaci gangu Wisła Sharks. Niemniej jednak, mimo formalnego oskarżenia wspomnianych osób, proces nie został jeszcze wszczęty.

Pierwotnie termin rozpoczęcia procesu wyznaczono na 29 stycznia, jednak ta data jest już nieaktualna. Sąd informuje, że 9 lutego odbędzie się wstępne posiedzenie przed główną rozprawą. Terminy następnych posiedzeń, zaplanowanych na 26 lutego i 20 marca, na razie nie ulegają zmianie.