Zaowocowały nasze wspólne działania, przynosząc takie osiągnięcia jak wprowadzenie emerytur stażowych czy realizacja idei wolnych niedziel – podkreślał prezydent Andrzej Duda w trakcie niecodziennego spotkania z przedstawicielami małopolskiej „Solidarności”. Miejscem tego wydarzenia była tzw. Karczma Piwna, odzwierciedlająca górniczą tradycję.

Spotkanie, które miało miejsce, to swojego rodzaju rytuał związany z obradami Komisji Krajowej. Piotr Duda, przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”, przywołując czas, kiedy siedem lat temu objął tę funkcję, zaznaczył, że od tamtego momentu postanowiono nawiązać bliższy kontakt z całym krajem. Jak podkreślał, ruch „Solidarność” wywodzi się nie tylko z Gdańska, ale także z takich miejsc jak Wieliczka. Z zaproszenia na to spotkanie skorzystał również prezydent Andrzej Duda.

Tradycyjna Karczma Piwna pozwoliła mediom na obserwowanie jedynie oficjalnej części obrad. W ramach inauguracji tego wydarzenia, prezydent Duda zwrócił się do członków NSZZ „Solidarność” ze słowami uznania i podziękowania. Wyraził przekonanie, że Rzeczpospolita była, jest i będzie mogła stale polegać na wsparciu z ich strony.