Kopalnia Soli w Wieliczce jest wizytówką miasta i atrakcją turystyczną, którą kojarzą osoby z całej Polski. A że kopalnia jest miejscem naprawdę ciekawym, jej popularność wcale nie dziwi. Być może jeszcze nie wiecie, że na terenie kopalni znajduje się również bardzo ciekawe uzdrowisko, w którym można wzmocnić nieco swoją odporność i poprawić samopoczucie. A w tych ciemnych i zimnych miesiącach obie te rzeczy są na wagę złota!

Komory lecznicze w kopalni soli

W specjalnych komorach uzdrowiskowych możemy pooddychać sobie powietrzem wolnym od bakterii, alergenów i zanieczyszczeń. Szkoda, że nie ma takiej możliwości również na zewnątrz! Tymczasem czyste powietrze w komorach w kopalni soli jest również mocno najonizowane, między innymi jonami magnezu i wapnia.

Co ciekawe, pod ziemią prowadzone są również zajęcia z fizjoterapeutami. Uczestnicy zajęć są pod opieką medyków, a wszelkie aktywności w podziemiu są naprawdę przemyślane i ciekawe. Warto również wspomnieć, że jeden dzień w uzdrowisku kosztuje zaledwie 140 zł! Na stronie wielickiej kopalni dostępne są także inne oferty, na przykład sen w leczniczym mikroklimacie o wdzięcznej nazwie: Stajnia Gór Wschodnich. Brzmi ciekawie!

Atrakcje Kopalni w Wieliczce jako pomysł na prezent

Być może jako mieszkańcy Wieliczki doskonale znacie tutejszą kopalnię, ale istnieje duże prawdopodobieństwo, że jeszcze nie odkryliście wszystkich jej uroków. Warto również wspomnieć, że oferta tego miejsca jest stale rozbudowywana o nowe atrakcje.

Jeśli jeszcze nie macie pomysłu na prezent dla bliskich, możecie rozważyć zakup zajęć lub relaksującego pobytu w tutejszym uzdrowisku. Takie prezenty cieszą się coraz większą popularnością, bo są praktyczne i spodobają się właściwie każdemu. Kopalnia w Wieliczce przyciąga również cenami. Osoby chętne mogą wykupić nawet 3-dniowy pobyt. Kto by nie chciał zrobić sobie przerwy na taki relaks? A jak wiadomo, my Polacy mamy skłonność do przepracowywania, więc taki prezent jest jak najbardziej dobry!