W ostatnim czasie doszło do niepokojących napaści na terenie gminy Wieliczka. Do tych wydarzeń doszło na terenie przystanków autobusowych. Wiadomo już, że napaści nie są ze sobą powiązane, ale mogą wzbudzać obawy w związku z samotnym przebywaniem na terenie przystanków.

Policja poszukuje kobiety winnej napaści

W kwietniu tego roku doszło do napaści na kobietę czekającą na autobus na jednym z miejskich przystanków. Było po godzinie 17:00, dlatego pasażerka komunikacji miejskiej nie spodziewała się żadnych niebezpiecznych spotkań. Niestety, była w błędzie. Kobietę napadnięto, jednak w roli napastnika nie wystąpił rosły mężczyzna, jak można się spodziewać, a inna kobieta. Wizerunek napastniczki udostępniono w internecie. Policja prosi świadków o kontakt. Warto przy tym pamiętać, że zgłoszenia mogą być anonimowe. Funkcjonariusze zapewniają w ten sposób bezpieczeństwo osobom, które zdecydują się udzielić pomocnych informacji. Poszkodowana w wyniku napaści kobieta cierpi z powodu złamania i poważnych stłuczeń. Odnalezienie kobiety winnej bezsensownej agresji pomoże w zakończeniu tej nieprzyjemnej sprawy.

Mężczyzna pobity na przystanku przez złodzieja

Do podobnego zdarzenia doszło w Byszycach, choć tym razem doszło do napaści na 22-letniego mężczyznę. Napastnik posługiwał się stłuczoną butelką, by wystraszyć stojącego na przystanku 22-latka. Wydawało się, że agresor jest po prostu nabuzowany i szuka okazji do bójki. Gróźb śmierci nie wolno jednak ignorować, dlatego 22-latek oddalił się z przystanku. Jako że młody mężczyzna musiał jakoś wrócić do domu, po odczekaniu kilku minut wrócił na przystanek, z którego napastnik już się oddalił. Niestety, agresor wrócił i ciężko pobił 22-latka. Zdążył również zabrać jego dokumenty, pieniądze i karty bankomatowe w czasie, gdy poszkodowany uciekał celem ratowania swojego zdrowia lub nawet życia. Agresywnym napastnikiem okazał się 21-letni mieszkaniec Wieliczki, którego na szczęście już zatrzymano. 21-latek może spędzić w więzieniu najbliższe 5 lat.