Do końca nieudana próba kradzieży roweru miała miejsce w Niepołomicach, gdzie 41-letni mężczyzna z Gruzji zdecydował się na to przestępstwo. Dzięki zaangażowaniu funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce, udało się go zatrzymać. Jak wynika z ustaleń, mężczyzna bez skrupułów przeciął zabezpieczenie roweru i zabrał go ze sobą. Przestępstwo miało miejsce 5 sierpnia 2023 roku.

Kiedy pokrzywdzony zorientował się, co się stało, natychmiast zgłosił to policji. Strata została przez niego oszacowana na kwotę 2500 złotych. Z pomocą nadeszły jednak nagrania z monitoringu, które pozwoliły funkcjonariuszom na ustalenie tożsamości sprawcy. Złodziej pochodził z Gruzji i przyznał się do popełnionego czynu. Twierdził, że rower sprzedał nieznajomym ludziom, których spotkał tuż po kradzieży.

Jednakże, w czasie interwencji policjantów przy obcokrajowcu znaleziono kolejny rower, który nie był jego własnością. Teraz funkcjonariusze próbują odnaleźć prawowitego właściciela tego jednośladu. Z kolei 41-letni Gruzin musiał zmierzyć się z konsekwencjami swojego czynu – postawiono mu zarzut kradzieży z włamaniem, za co grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.