W jednym z incydentów, do których doszło w powiecie wielickim, para osób skorzystała z nieuwagi pewnej kobiety. Ta przypadkowo zostawiła swój dobytek na lokalnym przystanku autobusowym, a zgubę wykorzystali mieszkańcy tego samego powiatu. Zamiast uczciwie zwrócić znalezisko, postanowili oni wydać pieniądze zawarte w plecaku na zakupy. Na szczęście, dzięki szybkiej reakcji policji, udało się odzyskać część straconej gotówki.

7 grudnia bieżącego roku, jedna z mieszkanek gminy Wieliczka zgłosiła w Komendzie Powiatowej Policji w Wieliczce incydent. Wyjaśniła, że ktoś bezprawnie przywłaszczył sobie jej plecak, który nieostrożnie zostawiła na pętli autobusowej w Brzegach. Wewnątrz były przechowywane dokumenty osobiste, kwota 2500 złotych w gotówce i karta płatnicza.

Policjanci z Wieliczki natychmiast rozpoczęli dochodzenie i po zbadaniu sprawy odkryli, że skradzioną kartą dokonano płatności w kilku miejscach handlowych na terenie Wieliczki. Bez większych trudności, udało im się namierzyć odpowiedzialne za incydent osoby. Jak się okazało, była to para wcześniej znana lokalnym służbom policyjnym z powodu popełnionych w przeszłości przestępstw.