Ścigając podejrzanego o przewożenie substancji psychoaktywnych, wieliccy oficerowie ścigania kryminalnego zatrzymali 23-letniego mężczyznę prowadzącego opel. Znaleźli u niego amfetaminę oraz marihuanę. Po tym incydencie mężczyzna stanął przed wymiarem sprawiedliwości, gdzie usłyszał zarzuty dotyczące posiadania dużych ilości narkotyków, co może skutkować karą do 12 lat pozbawienia wolności. Jako że mężczyzna jest recydywistą, za swoje działania odpowie w warunkach powtórnego naruszenia prawa. Wobec podejrzanego prokurator zastosował środki nadzoru policyjnego i poręczenie majątkowe.

W Wieliczce, funkcjonariusze śledzący przestępstwa kryminalne zauważyli samochód, który budził ich podejrzenia o przewożenie narkotyków. Gdy próbowali zatrzymać pojazd do kontroli, jego kierowca w oplu gwałtownie szarpnął za kółkiem i odjechał w szybkim tempie. Policjanci natychmiast rozpoczęli pościg, korzystając ze świateł i syren policyjnych, aby ostrzec innych uczestników ruchu. Mimo to, mężczyzna zignorował ich próby zatrzymania, łamał przepisy drogowe i uszkodził inne pojazdy podczas swojej ucieczki. Na terenie gminy Biskupice, mężczyzna niespodziewanie skręcił w prywatny teren, gdzie został ostatecznie zatrzymany przez policję.

23-letni mieszkaniec powiatu wielickiego był kierowcą oplu. W jego samochodzie funkcjonariusze odnaleźli ponad 160 gramów amfetaminy oraz marihuanę.