Podczas pełnienia obowiązków służbowych, funkcjonariusze kryminalni z Wieliczki dokonali kontroli pojazdu, który stał na parkingu tej małopolskiej miejscowości. W środku pojazdu siedziało trzech mężczyzn. Kontrola wykazała, że jeden z nich miał przy sobie substancje narkotyczne. Późniejsze przeszukanie miejsca zamieszkania tego mężczyzny doprowadziło do odkrycia dodatkowych środków odurzających. Zatrzymanie za posiadanie narkotyków może skutkować karą do 3 lat pozbawienia wolności.

W dniu 28 maja bieżącego roku, podczas patrolowania swojego rejonu służbowego, wieliccy detektywi zdecydowali się na sprawdzenie samochodu zaparkowanego na wielickim parkingu, w którego wnętrzu znajdowało się trzech mężczyzn. Ich zachowanie wydawało się nieco nerwowe, a jeden z nich miał na kolanach rozłożoną kartkę papieru, na której leżał susz roślinny. Funkcjonariusze postanowili zatrzymać 19-letniego mężczyznę.

Przeszukując miejsce zamieszkania mężczyzny, policjanci natrafili na dodatkowe narkotyki. W sumie, funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 70 gramów marihuany i prawie 1 gram mefedronu. Teraz, los mężczyzny będzie zależał od decyzji sądu. Za posiadanie substancji odurzających przewidziana jest kara do 3 lat pozbawienia wolności.