Walka z przestępczością narkotykową to jedno z głównych zadań funkcjonariuszy z wielickiego wydziału kryminalnego. W ciągu ostatniego miesiąca udało im się zatrzymać 13 osób, które miały przy sobie substancje zakazane. Łączna masa zabezpieczonych narkotyków przekroczyła 650 gramów, co świadczy o skali problemu. Dzięki żmudnej pracy policjantów, te niebezpieczne substancje nie trafią na czarny rynek.

Najnowsza interwencja odbyła się 9 lutego 2024 roku. Funkcjonariusze wielickiej policji zatrzymali wówczas trzech mężczyzn. Wszyscy byli w posiadaniu różnorodnych środków odurzających i psychotropowych, co wprowadza ich w konflikt z prawem.

Pierwsze dwie osoby zostały zatrzymane podczas kontroli drogowej. Policjanci z wielickiego wydziału kryminalnego postanowili sprawdzić samochód, w którym podróżowali. Podczas rewizji 20-letniego pasażera znaleźli zawiniątko foliowe z mefedronem. Badanie pojazdu przyniosło dodatkowe efekty – w środku funkcjonariusze odkryli jeszcze jeden woreczek foliowy z mefedronem oraz zawiniątko z folią aluminiową, w którym ukryta była marihuana. Informacje na ten temat podała Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie.