W dniu Tłustego Czwartku, Rafał Ślęczka, kandydujący na stanowisko burmistrza miasta Wieliczka, postanowił zaprezentować liderów swoich list w lokalnych okręgach wyborczych. Do akcji zaangażował również radnych: Michała Roehlicha i Grzegorza Sendorka. Wykorzystując tradycyjne dla tego dnia pączki i faworki, które rozdawali mieszkańcom, zachęcali do aktywnego udziału w nadchodzących wyborach samorządowych.

Radni niosący pączki mogli być spotkani w strategicznych punktach miasta takich jak centrum Wieliczki, Rynek Górny, przy kościele św. Klemensa na Zamkowej oraz na stacji kolejowej. Mieszkańcy byli wręcz zaskoczeni podarkiem w postaci tradycyjnych przysmaków. „Pączkowo – „JEDYNKOWO” dzisiaj z mieszkańcami miasta i gminy Wieliczka – to hasło przyświecało Komitetowi Wyborczemu Wyborców Rafała Ślęczki” – napisał kandydat na burmistrza.

Rafał Ślęczka wykorzystał również ten dzień do prezentacji „jedynek” swojego komitetu w nadchodzących wyborach samorządowych. Przedstawił liderów swojej listy w trzech wielickich okręgach wyborczych.