Prawdopodobnie zdarzyło Ci się przeczytać albo zobaczyć reklamę, na której uśmiechnięta twarz zachęca do wszczepienia implantów dentystycznych. Nic dziwnego – są obecnie jednymi z najbardziej wszechstronnych rozwiązań wielu problemów stomatologicznych. Świetnie sprawdzają się w uzupełnianiu brakujących zębów i przywracaniu naturalnego, zdrowego uśmiechu. Takie uzupełnianie braków jest niezbędne, ponieważ luki mogą powodować przesunięcie pozostałych zębów i w rezultacie nieestetyczny wygląd i ryzyko utraty kolejnych zębów.

Czy kiedyś jednak zastanawiałeś się, z czego wykonane są implanty zębowe? Wiadomo, że nikt nie chciałby mieć na stałe wewnątrz kości czegoś, jeśli nie ma pojęcia, z czego to jest zrobione. W tym krótkim artykule znajdziesz informacje o tym, czym tak naprawdę są materiały na implanty dentystyczne, które stosuje się we współczesnych klinikach dentystycznych.

Rodzaje materiałów na implanty dentystyczne

Przez wiele lat praktycznie wszystkie implanty dentystyczne były produkowane z tytanu. Kiedy odwiedzisz klinikę stomatologiczną https://implantis.krakow.pl/implanty-zebow/, dowiesz się od jej pracowników, że wraz z nadejściem nowoczesnych technologii coraz więcej implantów dentystycznych jest wytwarzanych z innych materiałów niż tytan. Zanim jakikolwiek materiał zostanie dopuszczony do stosowania w implantologii, musi przejść szeroko zakrojone badania, które bardzo krytycznie ocenią jego właściwości fizyczne i chemiczne. Właśnie te cechy najbardziej wpływają na ich możliwość ich zastosowania w rozwiązaniach medycznych. Najlepiej, aby materiały na implanty dentystyczne były biokompatybilne, ale powinny być również odporne na korozję i pękanie.

Tytanowe materiały na implanty dentystyczne

Tytan to metal, który jest uważany za najpopularniejszy materiał do produkcji implantów dentystycznych. Jego najważniejszą dla medycyny cechę odkryto w 1950 roku. Okazało się, że implanty wykonane z tytanu umożliwiają prawidłowy wzrost kości. Od czasu tego odkrycia tytan stał się najbardziej pożądanym i poszukiwanym materiałem na implanty dentystyczne. Klienci klinik doceniają zapewniane przez ten materiał długotrwałe rezultaty, a koszt wykonanych z niego produktów jest bardzo rozsądny. Ciągle pozostaje jednym z najlepszych materiałów na implanty dentystyczne.

Tlenek cyrkonu, znany powszechnie jako cyrkonia. W przeciwieństwie do znanego od dość dawna tytanu, cyrkonia jest nowym wynalazkiem. Uważa się ją za najbardziej obiecującą spośród nowych materiałów, z których wykonuje się implanty dentystyczne. Tlenek cyrkonu znalazł pełne zastosowanie w implantologii na początku lat 90.

Co sprawia, że niektóre materiały na implanty dentystyczne są lepsze od innych?

Zarówno tytan, jak i tlenek cyrkonu mają swoje unikalne cechy. Na przykład tytan został masowo przetestowany i zapewnił wysoki wskaźnik powodzenia zarówno w procedurach medycznych, jak i dentystycznych. Swoją wszechstronnością i uniwersalnością zastosowania różni się od cyrkonii. Jako metal, tytan był pierwszym wyborem we wszystkich formach implantów kostnych i płytkowych. Miliony pacjentów odniosły korzyści z tytanu. Tytan uznawany jest za lepszy od cyrkonu jako najbardziej wydajny materiał na implanty dentystyczne.

Masz już wiedzę, z jakich materiałów produkowane są implanty zębowe, teraz czas na wizytę u specjalistów takich jak Implantis z Krakowa, w celu omówienia i skonsultowania możliwości upiększenia Twojego uśmiechu. Implanty dentystyczne oferowane przez Implantis odznaczają się wysoko jakością i wytrzymałością.