Działania prowadzone przez Wydział Kryminalny Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce doprowadziły do zatrzymania jednostki odpowiedzialnej za przestępstwo włamania do lokalnej placówki lombard oraz uszkodzenia dwóch samochodów.

Informacje o incydencie dotarły do miejscowych funkcjonariuszy 5 maja. Zdaniem zgłaszających, doszło do dewastacji dwóch pojazdów zaparkowanych na ulicy Sienkiewicza. Po przybyciu na miejsce zdarzenia, policjanci stwierdzili, że sprawca użył cegły do wybicia szyb w pojazdach, powodując szkody materialne w wysokości około 3 tysięcy złotych. Co więcej, okazało się, że ta sama osoba dokonała włamania do pobliskiego lombardu i ukradła z niego biżuterię oraz zegarki o łącznej wartości około 8 tysięcy złotych.

Dzięki szybko podjętym działaniom przez Wydział Kryminalny KPP Wieliczka, udało się w krótkim czasie ustalić tożsamość podejrzanego. Sprawcą okazał się 37-letni mieszkaniec gminy Wieliczka, który został szybko zatrzymany. Policja odzyskała również część skradzionych przedmiotów, które sprawca próbował sprzedać w innym lombardzie na terenie Krakowa.