7 maja to data, która zapisuje się w historii Wieliczki jako początek nowego rozdziału. Wtedy to, po osiemnastu latach rządów swojego poprzednika, Rafał Ślęczka złożył ślubowanie i oficjalnie objął stanowisko burmistrza Solnego Miasta. Świeżo upieczony włodarz, który nieoczekiwanie wygrał wybory, podzielił się swoimi planami na najbliższą kadencję – pragnie wprowadzać takie zmiany w budżecie i projektować uchwały, które będą przynosiły realne korzyści miejscowej społeczności oraz gminie.

Warto przypomnieć, że Ślęczka doszedł do władzy po bardzo emocjonujących wyborach. W drugiej turze pokonał Artura Kozioła, który od 2006 roku pełnił funkcję burmistrza. Jak się okazuje, Kozioł pozostawił po sobie 8 radnych w 23-osobowej radzie miejskiej i utworzył koalicję z klubem KO, co dało mu mocną większość – dysponował 14 głosami.

Jednak pomimo tego, że nowy burmistrz będzie musiał stawić czoła silnej opozycji w radzie, nie obawia się, że to przeszkodzi mu w realizowaniu swoich planów. Ślęczka, na którego zagłosowało 61% wyborców w Wieliczce, już teraz zaprasza mieszkańców na spotkania w Urzędzie Miejskim i zapowiada serię spotkań w każdym sołectwie i na każdym osiedlu Miasta i Gminy.