Zaskakujące wydarzenie miało miejsce w Wieliczce, tuż zanim doszło do zmiany władzy samorządowej. Wzbudziło to liczne dyskusje i kontrowersje wśród mieszkańców gminy. Chodzi o zmianę nazwy oficjalnego profilu miasta i gminy Wieliczka na platformie społecznościowej Facebook. Profil ten działał jako główna platforma informacyjna i komunikacyjna urzędu od 2012 roku, był zarządzany przez urzędników miasta i utrzymywany dzięki funduszom publicznym.

W przeszłości na tym profilu publikowano najnowsze informacje, wiadomości o lokalnych wydarzeniach, a także prowadzono płatne kampanie reklamowe. Koszt tych kampanii był pokrywany z budżetu gminy. Mimo zmiany nazwy profilu, link do niego nadal jest widoczny na oficjalnej stronie internetowej Wieliczki.

Nieoczekiwana zmiana nazwy profilu wywołała zdziwienie i obawy wśród wielu mieszkańców Wieliczki. Wyrażali swoje obawy poprzez lokalne grupy na Facebooku oraz bezpośrednie komentarze na profilach, m.in. burmistrza elekt Rafała Ślęczki. Na przykład, jedna z mieszkanek o imieniu Anna stwierdziła: „W dobie powszechnej obecności mediów społecznościowych, nie możemy sobie pozwolić na nagłe i bezpodstawne zmiany oficjalnego profilu miasta tylko dlatego, że ktoś jest jego administratorem. Profil ten był używany przez mieszkańców oraz wszystkie jednostki użyteczności publicznej, stał się więc własnością publiczną i powinno to być respektowane niezależnie od tego, kto sprawuje władzę samorządową”.