Trudno w to uwierzyć, ale do napaści na 73-letniego mężczyznę doszło w centrum Wieliczki w biały dzień! Prawdopodobnie nikt nie spodziewał się takiego ataku, tym bardziej na starszego człowieka. Na szczęście w pobliżu znajdował się patrol policji.

Dwóch mężczyzn potrzebowało pieniędzy na alkohol

Starszy mężczyzna odpoczywający na ławce w przestrzeni miejskiej cieszył się ciepłą pogodą. Niestety, 73-latkowi nie dano korzystać z promieni popołudniowego słońca. Około godziny 17:30, gdy na zewnątrz wciąż było zupełnie jasno, mężczyzna został zaczepiony przez dwóch 35-latków. Poproszony o pieniądze na alkohol grzecznie odmówił, co skończyło się napadem agresji ze strony mężczyzn.

Spragnieni alkoholu napastnicy przewrócili 73-latka na ziemię, bijąc go i kopiąc. Przy okazji przeszukiwali kieszenie poszkodowanego w poszukiwaniu pieniędzy. Mężczyźni musieli być naprawdę zdesperowani, skoro zdecydowali się na tak długi i bezczelny napad. Zrządzeniem losu w pobliżu pojawił się patrol policji.

Funkcjonariusze nie dali uciec napastnikom

Agresorzy dość szybko zorientowali się o pojawieniu policyjnego wozu. Spróbowali więc dyskretnie oddalić się, pozostawiając 73-latka na ziemi. Jeśli sądzili, że funkcjonariusze nie domyślą się, co zaszło, to byli w błędzie. Policjantom zajęło kilka chwil, by dotrzeć do uciekających mężczyzn i skutecznie uniemożliwić im uniknięcie sprawiedliwości.

Pierwszą kwestią do załatwienia było natomiast udzielenie pierwszej pomocy pobitemu człowiekowi. 73-latkowi udzielono pomocy przedmedycznej, a dalszym opatrywaniem ran zajął się już zespół ratownictwa medycznego.

Napastnikom postawiono zarzut usiłowania rozboju, za co grozi im do 12 lat więzienia. Obecnie obaj panowie znajdują się pod nadzorem policyjnym, oczekując na rozprawę w sądzie. Miejmy nadzieję, że wyrok będzie na tyle surowy, iż w przyszłości nie przyjdzie im próbować podobnej napaści ponownie.

Może Cię zainteresować: https://www.kielceinformacje.pl/2022/05/trzech-mieszkancow-kielc-napadlo-na-kolekture-gier/.