Starsze małżeństwo doświadczyło niespodziewanego ataku ze strony brutalnego napastnika. Młody mężczyzna chciał okraść dom seniorów i próbował dostać się do środka przez drzwi balkonowe. Czujni właściciele obudzili się i udaremnili próbę kradzieży.

Mężczyzna z nożem wtargnął do domu seniorów

To były ciężkie chwile dla 71-letniego mieszkańca Wieliczki i jego 63-letniej żony. Przed 2 w nocy małżeństwo usłyszało dziwne dźwięki przy drzwiach znajdującego się na piętrze balkonu. Niespotykane dotychczas odgłosy szybko wzbudziły czujność właścicieli domu, dlatego 71-latek poszedł sprawdzić, co się dzieje.

Niestety, w nocnej ciemności mężczyzna za późno dostrzegł złodzieja. Otworzył balkon, chcąc sprawdzić, co jest przyczyną hałasu. Wtedy 28-letni napastnik rzucił się na niego i siłą wtargnął do środka. W ręku trzymał nóż i groził, że skrzywdzi mieszkańców domu, jeśli spróbują mu przeszkodzić w obrabowaniu posesji.

Seniorzy wygrali bójkę z napastnikiem

Małżeństwo nie miało zamiaru ot, tak rezygnować z dorobku swojego życia. 71-latek uznał, że musi bronić domu, a jego żona nie miała zamiaru chować się w szafie. Napastnik nie stracił rezonu i przystąpił do ataku, raniąc nożem mężczyznę. Kobietę dotkliwie pobił, jednak to było za mało, by pokonać zgrane małżeństwo.

Nie zważając na rany, 71-latek i 63-latka wspólnymi siłami wypchnęli młodego napastnika na balkon. Niedoszły złodziej uciekł przed przyjazdem policji.

Małżeństwu na szczęście nic się nie stało. Ocalał również dobytek. Z kolei policjanci nie mieli zamiaru odpuścić niedoszłemu złodziejowi i odnaleźli go w kilka godzin. Okazało się, że 28-latek pochodzi z Krakowa. Po przestępstwie udał się do domu kolegi zamieszkałego w Wieliczce.

Brutalny napastnik ma na swoim koncie całkiem sporo wykroczeń i przestępstw. Nieudaną napaść zaplanował w warunkach recydywy. W związku z tym teraz musi liczyć się z dłuższym pobytem w więzieniu. Za zranienie 71-latka oraz próbę rozboju grozi mu aż do 18 lat więzienia. Obecnie 28-latek przebywa w areszcie tymczasowym.