Fanów tężni solankowej w Wieliczce nie brakuje. Każdego dnia to miejsce odwiedzają rzesze turystów, ale pojawiły się plany, by uczynić je jeszcze atrakcyjniejszym. Chodzi o plac zabaw i miejsca do wypoczynku, które mają zachęcić rodziny z dziećmi do spędzania czasu w parku św. Kingi.

Dlaczego tężnia solankowa w Wieliczce jest tak popularna?

Tężnia solankowa w Wieliczce znajduje się w pobliżu kopalni soli. Turyści odwiedzający kopalnię otrzymują zniżkę na zakup biletu do tężni. Mogą skorzystać z niej tego samego dnia i wiele osób właśnie na to się decyduje.

Tężnia jest zbawiennym miejscem dla osób, które na co dzień przeżywają duży stres i oddychają zanieczyszczonym powietrzem, typowym dla dużych aglomeracji miejskich. Jeśli spędzimy na terenie tężni solankowej co najmniej pół godziny, od razu odczujemy pozytywne skutki w postaci poprawy samopoczucia i przypływu energii.

Lecznicze właściwości tężni polecane są także osobom cierpiącym na alergie i schorzenia układu oddechowego.

Niezwykły plac zabaw przy tężni solankowej

Tężnia solankowa w Wieliczce jest interesująca sama w sobie, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by uczynić ją jeszcze atrakcyjniejszą. Za inwestycję odpowiada kopalnia soli w Wieliczce. Niedawno ogłoszono przetarg na najlepszy projekt otoczenia znajdującej się w Parku św. Kingi tężni.

Wstępnie wiadomo, że w pobliżu obiektu ma powstać wodny i klasyczny plac zabaw, ogród doświadczeń oraz strefa relaksu. Dzięki tym dodatkom zarówno rodziny z dziećmi, jak i osoby podróżujące w pojedynkę, będą mogły spędzić w okolicy więcej czasu.

Atrakcyjna koncepcja strefy zabaw i strefy relaksacyjnej przyciągnie także większe grono zainteresowanych. A jak wiadomo, turystów nigdy dość, zwłaszcza po trudnym okresie pandemii koronawirusa.

Chętni na zgłoszenie swojego projektu mają czas do 14 lutego tego roku. Pod koniec lutego rozpoczną się negocjacje, które wprowadzą prace modernizacyjne na kolejny etap.