Pod koniec zeszłego roku ogłoszono przetarg na projekt i realizację imponującego obiektu sportowego, który ma powstać przy Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Matejki. Hala sportowa będzie wielka, nowoczesna i z pewnością interesująca, jednak lokalizacja planowanej inwestycji budzi wątpliwości.

Obiekt sportowy za 22 miliony złotych

Według najnowszych planów władz gminy Wieliczka, przy budynku LO im. Jana Matejki ma powstać nowoczesny obiekt sportowy słusznych rozmiarów. W całości powierzchnia użytkowa kompleksu ma wynosić 6059 metrów kwadratowych, na co będzie składać się część sportowa i podziemny parking.

Kompleks sportowy będzie zawierał dużą halę sportową z widownią, mniejszą salę gimnastyczną oraz siłownię. Dużo emocji wzbudza również boisko na dachu budynku. Nowe boiska i miejsca do ćwiczeń z pewnością przysłużą się uczniom liceum, a także pozostałym miłośnikom sportu mieszkającym w Wieliczce. Inwestycja pochłonie ponad 22 miliony złotych.

Czy nowy obiekt zasłoni budynek liceum?

W sieci pojawiły się pierwsze wizualizacje nowoczesnej hali sportowej. Budynek wygląda okazale, jednak przy okazji widać, że niemal całkowicie zasłania znaczną część budynku liceum. Niektórzy zwrócili uwagę, że nowy budynek uniemożliwi uczniom i nauczycielom korzystanie ze światła dziennego podczas zajęć lekcyjnych. Radni szybko odparli te zarzuty, tłumacząc, że projekt zawiera dokładne obliczenia i dostęp do światła dziennego będzie. Zaznaczono przy okazji, że światła jest obecnie za dużo i użytkownicy licealnego budynku z wdzięcznością przyjmą osłonę przed nadmiernym światłem słonecznym.

Drugą kontrowersyjną kwestię stanowią boiska na dachu. Co, jeśli piłka wypadnie z gry i spadnie na pobliskie auta przejeżdżające ulicą Piłsudskiego? Jak się okazuje, te wątpliwości są zupełnie nieuzasadnione, gdyż boiska na dachu będą odpowiednio zabezpieczone.

Warto mieć również na uwadze, że projekt może jeszcze ulec zmianie. Przetarg na realizację planów dopiero ogłoszono. Co ciekawe, nowy kompleks sportowy ma powstać do końca 2023 roku.