Przenosimy się do miejscowości Brzesko w Małopolsce, gdzie archeolog-amator dokonał niezwykłego odkrycia. Mężczyzna znalazł bransoletkę pochodzącą z epoki brązu. Wiek znaleziska oszacowano na blisko 4000 lat! Czy ziemie Małopolski kryją w sobie więcej podobnych skarbów? Być może wkrótce się o tym przekonamy!

Pasjonat na tropie skarbów sprzed tysięcy lat!

Archeolog-amator, który odnalazł bransoletkę z brązu w Brzesku, pasjonuje się historycznymi znaleziskami od lat. Mimo dużego doświadczenia mężczyzna rzadko trafia na tak cenne znaleziska. Jak sam przyznaje, ta pasja wymaga ogromnej cierpliwości. I oczywiście, przygotowania. Poszukiwacze skarbów korzystają przeważnie z wykrywaczy metali. Aby móc korzystać z takiego sprzętu, należy postarać się o pozwolenie u Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Zgody musi udzielić także właściciel gruntu przeczesywanego wykrywaczem metali. A to tylko niektóre z kilku pozwoleń niezbędnych do legalnego poszukiwania skarbów. Tym sposobem na prawdziwe odkrycia mogą liczyć osoby naprawdę cierpliwe i posiadające ogromną wiedzę na temat przeszukiwanych terenów.

Nagroda za cierpliwe poszukiwania

Zanim pasjonat z Małopolski trafił na bransoletkę z epoki brązu, spędził mnóstwo czasu nad mapami i badaniem geologii terenu. Na szczęście odkrywanie historii miejsc jest pasją mężczyzny, dlatego nie zabrakło mu cierpliwości i zaangażowania. Bransoletka licząca blisko 4000 lat to odkrycie, którego młody archeolog dokonał w pobliżu swojego miejsca zamieszkania. Dobra znajomość okolicznych terenów i miesiące pogłębiania wiedzy zaowocowały nieprawdopodobnym znaleziskiem.

Bransoletka z pewnością trafi do muzeum, a młody poszukiwacz ma nadzieję na podobne odkrycia w przyszłości. Biorąc pod uwagę zapał i wiedzę mężczyzny, na pewno mu się to uda!