Kluczowa droga w Wieliczce wiodąca przez Grajów jest remontowana od września tego roku. Budowniczowie zakończyli już wszystkie prace, które można było wykonać bez zamykania drogi. W związku z tym, od 21 listopada, trasa będzie wyłączona z ruchu w godzinach 8:00-18:00. Kierowcy muszą korzystać z objazdu biegnącego przez Dobranowice i Hucisko.

Najważniejsza droga w Wieliczce w trakcie remontu

Droga przez Grajów prowadzi między innymi do szkoły i jest ważnym punktem na mapie miasta. To droga dojazdowa do wielu popularnych miejsc użyteczności publicznej. Niestety, droga ta rozpadała się w oczach i remont stał się koniecznością. Prace rozpoczęto we wrześniu 2022 roku i szacuje się, że trasa będzie gotowa w lutym. To oznacza dwa miesiące utrudnień dla kierowców. Droga będzie co prawda otwarta dla pieszych, ale wszystkie pojazdy zostaną skierowane na drogi objazdowe przez Dobranowice i Hucisko. Trasy objazdowe obowiązują także komunikację miejską. Autobus linii D2 będzie kursował zmienioną trasą, co pasażerom z pewnością się nie spodoba. W formie wsparcia uruchomiono dodatkową linię D3.

Inwestycja warta 13 mln zł

Droga przez Grajów jest dla Wieliczki kluczowa, dlatego postanowiono w nią zainwestować. Trasa była w naprawdę złym stanie — gruntowny remont stał się koniecznością. Droga zyska nową nawierzchnię, pobocza, chodniki dla pieszych i dobrze zaplanowane skrzyżowania. Wykonano już podbudowę jezdni i kanalizację. Co ciekawe, remont uwzględnia także renowację zjazdów i dojść na posesje. I chociaż modernizacja trasy jest bardzo uciążliwa, to zdecydowanie warto poczekać te dwa miesiące, bo efekt powinien nas pozytywnie zaskoczyć.

Inwestycja jest warta 13 mln zł. Prawie połowę kosztów pokryje dofinansowanie z Funduszu Rozwoju Dróg Samorządowych.