Kilka dni temu w Wieliczce odbyła się pierwsza w Polsce Gala Sportów Walki Ultimate Warriors Sanda/MMA. To sportowe wydarzenie przyciągnęło sporą widownię. Nic dziwnego, ponieważ w walkach zmierzyli się ze sobą uznani sportowcy z Polski. Czy w przyszłości tego typu wydarzeń będzie więcej? Z pewnością!

Gala MMA w Wieliczce

Szkoła Sztuk Walki Kung Fu Lung prowadzona przez mistrza Kung Fu Tomasza Chabowskiego zorganizowała w Wieliczce pierwszą polską Galę Sportów Walki. Wydarzenie odbyło się w wielickim Centrum Sportowo-Rekreacyjnym.

W walkach zmierzyli się sportowcy w różnym wieku, w tym zawodowcy i amatorzy. W sumie odbyło się dziesięć pojedynków w różnych kategoriach. Impreza przyciągnęła sporą widownię i nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ walki MMA cieszą się w kraju coraz większą popularnością. Wystarczy spojrzeć na gale Freak Fightowe, w których udział biorą znane osoby, niekoniecznie sportowcy.

Gale Freak Fight MMA w Polsce. Na czym polega fenomen?

Wielicka gala sportowa była wydarzeniem profesjonalnym i pozbawionym znamion patologii. Niestety nie można powiedzieć tego o galach Freak Fight, w których udział biorą znane osobistości ze świata internetu i show-biznesu. Miejmy nadzieję, że kulturalne gale, w których to sport gra pierwsze skrzypce staną się popularniejsze, niż zorganizowane na szybko gale Freak Fight.

Na razie jednak wciąż to te nieprofesjonalne widowiska, w których walki poprzedzone są sztucznie nakręcaną agresją i kłótniami, wiodą prym. To wydarzenia wzorowane na amerykańskich galach amatorów, gdzie oprócz walki liczy się show poprzedzające. Ludzie uwielbiają tego typu dramy, dzięki czemu organizatorzy mogą zarabiać porządne pieniądze, podobnie jak uczestnicy, należący do znanego grona celebrytów.

Przyznamy szczerze, że wielicka Gala Sportów Walki podobała nam się o wiele bardziej. Fajnie, że postarano się dać sportowcom szansę na pokazanie swoich umiejętności szerszej publiczności. To doskonała motywacja do dalszych starań w doskonaleniu technik walki.