Polskie miejscowości bardzo często decydują się na publiczne gratulacje dla małżeństw, które mają za sobą dziesiątki lat wspólnego pożycia. Tym razem taką przyjemną uroczystość zorganizowano w Wieliczce, gdzie medale uznania otrzymało aż 30 par.

Razem na dobre i na złe

Życie w małżeństwie ma swoje blaski i cienie, bo w końcu nic nie jest w życiu idealne. Tymczasem wciąż są na świecie pary, które spędzają wspólnie dziesiątki lat, a co najlepsze, są to lata szczęśliwe. Do takich par bez wątpienia możemy zaliczyć 30 świętujących par z Wieliczki. Na specjalną uroczystość złotych i diamentowych godów zaproszono wszystkie pary do Urzędu Miasta. Tam pary otrzymały gratulacje, medale i dyplomy oraz miały okazję wznieść toast na swoją cześć.

Na wydarzeniu zebrało się 25 małżeństw świętujących 50-lecie pożycia małżeńskiego, a więc złote gody. Z kolei aż 5 par świętowało 60-lecie wspólnego życia, czyli diamentowe gody. Wszystkim małżonkom życzymy wszystkiego dobrego!

Sekret udanego małżeństwa?

Każdy człowiek ma prawo do szczęśliwego życia i mówi się, że we dwoje żyje się łatwiej, bo wszystkie problemy można dzielić na pół. Sekret tkwi w tym, by związać się z właściwą osobą. Taką, która będzie nas szanować i da nam miejsce na rozwój własnych pasji. Dobre małżeństwo to nie zakazy i rozkazy, a wzajemne uzupełnianie się. Zaufanie, miłość i wzajemny szacunek tworzą doskonałą podstawę do tego, by tworzyć małżeństwo zgodne, solidne i zdolne przetrwać rozmaite problemy i małżeńskie burze.

Będąc w związku z drugą osobą, ponad wszystko warto rozmawiać i wyjaśniać wszelkie problemy. Wytoczenie wspólnej ścieżki wymaga niekiedy wysiłku, ale w przypadku prawdziwej miłości naprawdę warto. I odwrotnie, jeśli małżeństwo jest wyłącznie przyczyną cierpienia i męki, nie ma co trzymać się kurczowo związku, obawiając się komentarzy innych ludzi. Pamiętajmy, że ostatecznie nie żyjemy dla sąsiadów, a osobiste szczęście czasami wymaga wsparcia z naszej strony.