Policjanci z Wydziału Narkotykowego w Krakowie wraz z policjantami z Wieliczki i funkcjonariuszami straży granicznej dokonali przeszukania jednego z wielickich mieszkań. Lokator mieszkania był podejrzany o hodowlę substancji psychoaktywnych. Podejrzenia okazały się słusznie. Obcokrajowiec wynajmujący lokal hodował grzyby halucynogenne.

Znaczne ilości grzybków halucynogennych w mieszkaniu w Wieliczce

Mundurowi przeczesujący mieszkanie obcokrajowca podejrzewanego o hodowlę nielegalnych roślin. Oględziny lokum podejrzanego mężczyzny potwierdziły te przypuszczenia. W mieszkaniu znaleziono nie tylko wzrastające grzyby i sprzęt niezbędny do ich hodowania, ale także liczne słoiki z gotowym suszem. Mężczyzna miał u siebie ponad 2 kilogramy grzybni, co stanowi znaczną ilość narkotyków. W związku z tym kara za hodowlę może być surowsza. Amatorowi substancji halucynogennych grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Warto wspomnieć, że grzyby halucynogenne są trujące i nigdy naprawdę nie wiadomo, jaka ilość produktu okaże się śmiertelna. Możliwe są także poważne skutki zdrowotne.