Kopalnia Soli Wieliczka to najpopularniejsza atrakcja turystyczna w mieście. Podziemne atrakcje są tak fascynujące, że spokojnie można odwiedzać kopalnię soli co najmniej raz w roku. Jeśli jednak planujecie pierwszą wizytę w słynnej wielickiej kopalni, dowiedzcie się, jak przygotować się do zwiedzania!

Jak ubrać się do zwiedzania Kopalni Wieliczka?

W podziemiach kopalni jest chłodno, ale nie ma wahań temperatur. W związku z tym ciepłe, wygodne ubranie sprawdzi się o każdej porze roku. Jeśli zwiedzamy kopalnię latem, podczas upałów, powinniśmy wziąć ze sobą coś, co można założyć na czas zwiedzania — sweter i na przykład spodnie dresowe, które można swobodnie założyć na krótkie spodenki. W kopalni doskonale sprawdzi się obuwie kryte, przy czym warto pamiętać, że buty muszą być wygodne. Kopalnia Wieliczka kryje w sobie wiele schodów, a cała trasa turystyczna wynosi około 2 km. Im wygodniej i cieplej nam będzie, tym łatwiej będzie nam skupić się na podziemnych atrakcjach.

Zwiedzanie kopalni z małymi dziećmi

Kopalnia soli w Wieliczce jest otwarta także na najmłodszych turystów. Dzieci do lat 4 mają bezpłatny wstęp na teren kopalni, oczywiście pod opieką dorosłej osoby. Należy wziąć przy tym pod uwagę, że zwiedzanie podziemnych korytarzy z dziecięcym wózkiem nie będzie możliwe. Warto zabrać ze sobą wygodne nosidełko lub chustę. Starsze maluchy z pewnością dadzą sobie radę na własnych nóżkach. Dziecięcy wózek można zostawić w przechowalni obecnej w zewnętrznej strefie Kopalni Wieliczka. Zanim jednak zabierzemy dziecko do podziemi, upewnijmy się, że wycieczka istotnie będzie dla niego wesołym przeżyciem. Podczas zwiedzania należy również pilnować dzieci, by się nie zgubiły. Wielicka kopalnia jest bardzo rozległa!