Organizm człowieka słabnie z wiekiem, co niestety sprzyja rozwojowi rozmaitych chorób i dolegliwości. W związku z tym warto robić wszystko, by zapobiegać schorzeniom. Świetną ku temu okazją są wizyty w kopalni soli  Wieliczka. Nie, to nie chwyt marketingowy, a forma pro zdrowotnej aktywizacji wielickich seniorów.

Zbawienny mikroklimat kopalni soli

Choroby układu oddechowego są uciążliwe i w niektórych przypadkach także zagrażające życiu. Tymczasem zauważono, że górnicy, mimo że wykonują niezwykle wymagającą pracę, są zupełnie wolni od chorób układu oddechowego. Uważa się, że ten fakt jako pierwszy zauważył dr Feliks Boczkowski, który leczył górników w Wieliczce na początku XIX wieku. Badania i obserwacje wykazały, że wpływ na zdrowie górników może mieć duże stężenie soli w powietrzu i stała temperatura. Trzeba przyznać, że taki bonus pracowniczy jest godny uwagi.

Kopalnia w Wieliczce zaprasza seniorów na zdrowotne sesje

Kopalnia soli Wieliczka słynie ze świetnych pomysłów, dzięki którym stanowi niesamowitą atrakcję, nawet dla mieszkańców miasta, którzy odwiedzali podziemia już wiele razy. Tym razem Muzeum Żup Krakowskich zorganizowało wydarzenie dla seniorów. W tym celu wykorzystano wszystkie atrakcje dostępne w kopalni soli, łącząc je ze zdrowotnymi właściwościami powietrza. A to jeszcze nie wszystko! Zaplanowano również specjalne ćwiczenia, za których pomocą seniorzy nauczą się zdrowych technik oddychania. Dzięki temu uczestnicy zajęć w kopalni soli Wieliczka będą mogli spędzić miło czas w dobrym towarzystwie i przy okazji wzmocnić nieco swój układ oddechowy.

Zajęcia zaplanowano na 16 września, na godzinę 10:00. Bilet wstępu na wydarzenie będzie kosztował 9 zł. Miejsce zbiórki znajduje się przy stoisku z biletami.