Branża narkotykowa w Polsce jest niezwykle aktywna, przez co policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową nie mogą narzekać na brak pracy. W mediach nieustannie pojawiają się informacje o rozpracowaniu kolejnej narkotykowej szajki, czy zatrzymaniu osób posiadających znaczne ilości narkotyków. Do podobnego zdarzenia doszło w bliskiej okolicy Wieliczki.

43-latek z miejscowości pod Wieliczką zatrzymany za handel narkotykami

Zatrzymanie 43-letniego mężczyzny, podejrzewanego o handel narkotykami, nie było wynikiem przypadku. Czasami zdarza się, że osoby posiadające narkotyki same wpadają w ręce policji. Niekiedy przypadki zatrzymań bywają kuriozalne (zobacz: https://grodziskinfo.pl/kradziez-i-narkotyki-w-miejscu-pracy/). Tym razem jednak było inaczej. Policjanci z Wydziału Narkotykowego w Krakowie już od dłuższego czasu prowadzili śledztwo, dzięki któremu udało im się zlokalizować nie podejrzanego człowieka, a dom, w którym mogły być ukryte znaczne ilości niedozwolonych substancji psychoaktywnych. Analiza policjantów okazała się trafna. W wyznaczonym budynku zlokalizowanym w pobliżu Wieliczki istotnie znajdowały się różnego rodzaju narkotyki. W domu przebywał również 43-letni właściciel nielegalnego towaru.

Znaczna ilość narkotyków ukryta w domu

Przeszukanie posesji pod Wieliczką wykazało, że 43-latek miał pod swoją opieką znaczne ilości kokainy, extasy, haszyszu i marihuany. Ani rodzaj narkotyków, ani ich ilość nie dają mężczyźnie szansy na wyswobodzenie się z rąk wymiaru sprawiedliwości. Łącznie było to nieco ponad 160 gramów nielegalnych środków, za co 43-latek może otrzymać karę do 10 lat pozbawienia wolności.

Kolejna akcja policjantów z Wydziału Narkotykowego w Krakowie zakończyła się sukcesem. Próżno jednak oczekiwać, że na miejsce 43-latka nie pojawią się kolejni.