W ostatnich dniach, oficerowie Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce zatrzymali 20-letniego mieszkańca tego miasta pod zarzutem przywłaszczenia karty bankowej należącej do 40-letniej kobiety. Młody mężczyzna, wykorzystując skradzioną kartę, dokonywał płatności za różne towary i usługi. Za swoje czyny usłyszał łącznie 17 zarzutów, a teraz grozi mu nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Jakiś czas temu, funkcjonariusze policji z Wieliczki otrzymali zgłoszenie od 40-letniej kobiety zamieszkałej w powiecie wielickim. Zgłaszająca informowała o serii nieautoryzowanych transakcji przeprowadzonych za pomocą jej zaginionej karty bankowej. Jak się później okazało, skradzioną kartę wielokrotnie wykorzystano do płacenia za różnego rodzaju zakupy oraz usługi transportowe.

Przestępstwo to nie ominęło uwagi kryminalnych z Wieliczki, którzy szybko podjęli śledztwo. Dzięki ich pracy udało się zidentyfikować sprawcę, którym okazał się 20-latek z Wieliczki. Mężczyzna ten został zatrzymany już następnego dnia po zgłoszeniu przestępstwa. Słuchając zarzutów, musiał stawić czoła aż 17 punktom oskarżenia. Teraz będzie odpowiadał za przywłaszczenie cudzej karty bankowej oraz dokonanie serii kradzieży z włamaniem.