O tym, jak ważne są drzewa w przestrzeni miejskiej, rozumieją chyba wszyscy. Teraz mieszkańcy Wieliczki mają okazję czynnie przyłożyć się do uczynienia miasta piękniejszym i bardziej przyjaznym dla zdrowia. Inicjatywa zorganizowana przez kopalnię soli oraz powiat wielicki jest świetną okazją do spędzenia czasu wspólnie z rodziną.

Tysiąc drzew dla miasta

Powiat wspólnie z kopalnią soli oraz Fundacją Aeris Futuro zaplanowali fantastyczną akcję wspólnego sadzenia drzew. W wyznaczonych miejscach mieszkańcy Wieliczki będą mogli przyjść i zasadzić tyle drzew, ile im się tylko podoba. Sadzonki drzew zorganizuje powiat, a zadaniem mieszkańców jest jedynie wcześniejsze zapisanie się na akcję.

Wspólne sadzenie odbędzie się 9 kwietnia, z kolei zapisy potrwają do 31 marca. Słoneczna pogoda i rozkwitająca wiosna będzie świetną okazją do wspólnego spędzenia czasu z rodziną lub przyjaciółmi. Co najciekawsze, za największą ilość posadzonych drzewek przewidziano ciekawe nagrody, między innymi bezpłatne wejściówki na zwiedzanie Podziemnej Trasy Turystycznej.

Wspólne działanie na rzecz klimatu

Akcja sadzenia drzew to połączenie działania na rzecz klimatu ze swego rodzaju kampanią edukacyjną. Inicjatorzy akcji chcą uświadomić mieszkańcom powiatu, jak istotne jest dbanie o środowisko i utrzymywanie lokalnego drzewostanu w dobrej kondycji. To właśnie drzewa chronią nas przed zanieczyszczonym powietrzem i skutkami ocieplenia klimatu, do których należą coraz dłuższe okresy suszy, ekstremalne prognozy pogody, czy trudne do zniesienia upały.

Lokalni doradcy do spraw klimatu zachęcają do aktywnego udziału w inicjatywie tworzenia zielonych płuc Wieliczki. Jak przekonują, skorzysta na tym cała społeczność, a pozytywne skutki obecności drzew w powiecie przysłużą się także naszym dzieciom. To właśnie o nich warto myśleć.

Więcej na temat ekologii przeczytasz na stronie: https://www.wokolnatury.pl/.