W centrum Wieliczki trwają obecnie prace remontowe mające na celu przystosowanie jednego z budynków do nowych celów. Dawniej mieściły się tu sklepy i toalety publiczne, a za kilka tygodni powstanie placówka urzędu miejskiego! Będzie nowocześnie i wygodnie!

Sprawy urzędowe załatwisz w centrum miasta

W nowym punkcie urzędu miasta będzie można załatwić wiele spraw. W środku parterowego budynku staną między innymi kasy UM, ZGK i ZBK. Do obsługi zatrudnione zostaną osoby, które obecnie zajmują się przyznawaniem 500 Plus. Jak wiadomo, od przyszłego roku wypłaty pieniędzy na dzieci z rządowego programu przejmie ZUS. Tym sposobem Wieliczka nie musi zatrudniać nowych pracowników i nie musi również zwalniać osób, które dotychczas zajmowały się świadczeniami 500 Plus.

Nowoczesny budynek przystosowany dla osób z niepełnosprawnościami

W Wieliczce istnieją dwie placówki Urzędu Miasta, ale żadna z nich nie jest tak nowoczesna i wygodna jak ta, która powstaje w centrum miasta. Z nowego punktu szczególnie ucieszą się osoby z niepełnosprawnościami, które wreszcie będą mogły wygodnie załatwić swoje sprawy w urzędzie.

Warto wspomnieć, że przystosowany będzie nie tylko sam punkt, ale również toalety. W podziemnej części budynku wykonano niezbędne prace remontowe, ale nie zmieniono przeznaczenia tej strefy. Dzięki temu mieszkańcy wciąż będą mogli korzystać z miejskich toalet: odnowionych i przystosowanych dla osób z niepełnosprawnościami.

Największym kosztem inwestycji nie był jednak sam remont budynku, który pochłonie około 100 tys. zł. Dużo środków finansowych trzeba było przeznaczyć na samo odzyskanie budynku z rąk przedsiębiorców, którzy mieli tam swoje sklepy. Na ten cel przeznaczono ponad 600 tys. zł.

Według oficjalnych ustaleń nowy punkt urzędu miejskiego ma zostać otwarty pod koniec tego roku, prawdopodobnie w listopadzie.