Strefa przemysłowa z Wieliczki już niedługo połączy się ze strefą przemysłową w Niepołomicach za sprawą specjalnie wytyczonej trasy. Inwestycja nie tylko przyniesie korzyści obu okręgom przemysłowym, ale także odciąży lokalne drogi. To oznacza, że mieszkańcy domów znajdujących się w pobliżu tras pokonywanych przez ciężarówki przemysłowe, będą mogli odetchnąć.

Wieliczka, Niepołomice i firma 7R podpisują porozumienie

Budowa drogi łączącej strefę przemysłową Wieliczki ze strefą w Niepołomicach to cenne przedsięwzięcie z punktu widzenia inwestorów i pracowników obu stref. W związku z tym obie miejscowości podpisały porozumienie w sprawie inwestycji. Nie byłaby ona możliwa bez udziału lokalnego potentata przemysłowego. Firma 7R jest trzecią stroną porozumienia, które podpisano podczas ostatniej międzynarodowej konferencji związanej z ekonomią i zarządzaniem.

Niepołomice są cenną stroną do współpracy z racji na renomę strefy przemysłowej istniejącej od 2006 roku. Wieliczka i firma 7R zadbają o finansowanie przedsięwzięcia oraz proces budowy.

Szansa na rozwój dla Wieliczki

Wielicka strefa przemysłowa funkcjonuje od 2016 roku. W porównaniu do okręgu działającego w Niepołomicach jest to nowe miejsce, bez wyrobionej aż tak znaczącej renomy. Współpraca z Niepołomicami jest więc szansą na rozwój Wieliczki. Według wstępnych szacunków roboty drogowe ruszą już na początku 2023 roku. Zanim to jednak nastąpi, konieczne jest podpisanie wszystkich niezbędnych dokumentów. Warunki współpracy należy potwierdzić aktem notarialnym.

Plan projektu zakłada budowę około 5-kilometrowej trasy biegnącej wzdłuż trasy kolejowej relacji Kraków-Podłęże. Szacuje się, że inwestycja będzie kosztować około 40 mln zł. Możliwe, że koszty będą większe.