Szkoła Podstawowa nr 4 w Wieliczce opiekuje się około 1000 dzieci. To jedna z największych placówek edukacyjnych w regionie. Rozbudowywana dwa razy szkoła wciąż jest za mała, dlatego postanowiono podjąć się jeszcze jednej, dużej inwestycji. W odległości 500 m od budynku szkoły powstanie dodatkowy kompleks.

Inwestycja za blisko 9 mln zł

Kilka dni po podpisaniu dokumentów z wykonawcą ruszyły prace modernizacyjne w obrębie ulic: Kościuszki i Sadowej. W pobliżu znajduje się stadion miejski. Na własne oczy można zobaczyć, że na placu budowy dużo się dzieje. Wszystko dlatego, że miastu zależy na szybkim ukończeniu inwestycji. Szkoła nie może czekać w nieskończoność — jest przepełniona, a uczniowie odbywają zajęcia sportowe na korytarzach. Nie ulega wątpliwości, że tak być nie może. Zajęcia sportowe są bardzo ważne, a dzięki nowej części Szkoły Podstawowej nr 4 uczniowie będą mogli się realizować. Inwestycja ma być gotowa do końca 2023 roku.

Korzyści dla miasta

Dodatkowy budynek o powierzchni 1100 metrów kwadratowych zostanie wyposażony w sale lekcyjne, salę konferencyjną i na końcu również w halę sportową. Nie zabraknie również pomieszczeń sanitarnych i szatni. W projekcie uwzględniono potrzeby osób z niepełnosprawnościami. Nowoczesny budynek zmieni szkolne życie uczniów podstawówki na lepsze. Co więcej, inwestycja przyniesie również korzyści dla miasta. Na budowę szkolnego budynku wybrano zaniedbane okolice ogródków działkowych. Częścią inwestycji jest zagospodarowanie terenu, dzięki czemu okolica stanie się ozdobą miasta. Obecnie to miejsce straszy i wymaga konkretnej opieki. Przestrzeń wokół szkoły będzie zielona i praktyczna. Zadbano również o obszerny parking, który z pewnością przypadnie do gustu rodzicom uczniów.