Podczas wykonywania swoich obowiązków poza godzinami służby, policjant z Wydziału Kryminalnego w Wieliczce dokonał aresztowania pijanego kierowcy marki suzuki. Mężczyzna, który miał 53 lata, okazał się być pod wpływem alkoholu – w jego organizmie znaleziono ponad 3 promile. Dodatkowo, pojazd, którym prowadził, nie posiadał aktualnego przeglądu technicznego. Osobie tej grozi teraz potencjalnie do trzech lat pozbawienia wolności, surowa grzywna i możliwość odebrania prawa do prowadzenia pojazdów mechanicznych.

31 maja, nieco po godzinie 20:00, w gminie Niepołomice, jeden z funkcjonariuszy wielickiej komendy policyjnej będący w tym czasie poza służbą, zaobserwował samochód marki suzuki poruszający się niewłaściwie na drodze – zajmując całą jej szerokość. Kiedy pijany kierowca skierował swój pojazd na teren stacji paliwowej, nadgorliwy funkcjonariusz podążał za nim. Po dotarciu na miejsce natychmiast podszedł do pojazdu, a kiedy wyczuł zapach alkoholu, zarekwirował kluczyki i powiadomił o incydencie odpowiednie służby. Do momentu przybycia patrolu, policjant zatrzymał nietrzeźwego mężczyznę na miejscu.

Badanie alkomatem wykazało, że 53-latek prowadził auto mając w organizmie ponad 3 promile alkoholu. Po przeprowadzeniu dodatkowych sprawdzeń w systemach policyjnych, okazało się, że samochód jaki prowadził nie przechodził aktualnego badania technicznego. Wkrótce mężczyzna zostanie oficjalnie oskarżony o jazdę pod wpływem alkoholu.