Kopalnia soli w Wieliczce jest nie tylko symbolem miasta, ale także miejscem o dużym znaczeniu społeczno-kulturalnym. Pracownicy Kopalni dbają o to, by podziemne atrakcje nie tylko przyciągały turystów, ale także zwracały uwagę na istotne kwestie. Do rzeczy ważnych można zaliczyć wczorajszą akcję zbiórki krwi, która odbyła się nigdzie indziej, tylko właśnie przy Kopalni Soli.

Zebrano aż 52 litry krwi!

Ze względu na to, że Kopalnia Soli Wieliczka cieszy się ogromnym zainteresowaniem, wieść o zbiórce krwi dotarła do wielu osób. Aż 140 osób zdecydowało się przełamać swój lęk przed igłami i zgłosić się do akcji. Wśród honorowych dawców krwi było aż 40 pracowników Kopalni Soli. W sumie krew udało się oddać 119 osobom, co dało w sumie 52 litry krwi różnych grup. Ten mały zapas z pewnością pomoże uratować komuś życie, co jest najwspanialszym aspektem honorowego krwiodawstwa. Warto wspomnieć, że Kopalnia Soli Wieliczka organizuje takie zbiórki krwi każdego roku, zimą i latem. W końcu krew jest potrzebna nieustannie. Kto więc może powinien oddawać krew raz na 3 miesiące albo chociaż raz na pół roku. To bezcenna pomoc dla osób rannych w wypadkach!

Bezpłatne wejściówki dla honorowych krwiodawców

Organizatorzy zbiórek krwi doskonale zdają sobie sprawę z tego, jak bardzo ludzie boją się ukłucia i dzielenia się krwią. Dlatego Kopalnia Soli w Wieliczce zapewnia dawcom coś na osłodę wysiłku, a mianowicie bezpłatne wejściówki na zwiedzanie Trasy Turystycznej. Tegoroczny bonus z pewnością przypadł do gustu wszystkim osobom, które podzieliły się własną krwią. W akcji uczestniczyli podobno nie tylko ludzie z Wieliczki, ale także mieszkańcy Krakowa i Olkusza. Na akcję załapała się nawet para z Poznania. Chętnych w każdym razie nie brakowało, a akcja po raz kolejny zakończyła się sukcesem. Kolejna akcja dla honorowych dawców krwi odbędzie się w grudniu. Dbajcie o swoje zdrowie, dobrze się odżywiajcie, by móc zimą oddać krew potrzebującym.