W wyniku tragicznego zdarzenia, które miało miejsce na terenie placu budowy przy ulicy Dembowskiego w mieście Wieliczka, doszło do śmierci jednego człowieka, a kolejne trzy osoby odniosły obrażenia. Przyczyną tego zdarzenia był przewrócony dźwig. Informacje dotyczące zaistniałego wypadku nadesłały do naszej redakcji RMF FM za pośrednictwem Gorącej Linii.

Do niefortunnego zdarzenia doszło około południa na placu budowy położonym przy ulicy Dembowskiego w Wieliczce, miasteczku leżącym w Małopolsce. Na tej budowie doszło do przewrócenia się dźwigu.

Przewrócony żuraw spadł nie tylko na kontenery socjalno-pracownicze, ale także na pojazd osobowy. Co więcej, uderzył on również w pobliski budynek weterynarii. Obecnie żuraw znajduje się częściowo na jezdni ulicy Dembowskiego, która jest w rezultacie całkowicie zablokowana.

Niestety, w wyniku tego tragicznego zdarzenia straciła życie jedna osoba, najprawdopodobniej była to osoba obsługująca dźwig. Ponadto, obrażenia odniosły trzy inne osoby, które przebywały w chwili wypadku w kontenerach socjalnych.

Poszkodowane osoby zostały natychmiast ewakuowane z miejsca tragedii przez straż pożarną. Według wstępnych informacji, nie są one w stanie zagrożenia życia.